This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Задача 2400 - аналізуємо відповідність вхідних і вихідних даних

https://www.e-olymp.com/uk/problems/2400

Трикутники

Михайлик любив малювати трикутники, але він це робив у незвичний спосіб. Спочатку малював довільний трикутник, потім кожну сторону ділив на n рівних частин і проводив через точки поділу прямі, паралельні сторонам трикутника. У результаті виходить декілька рівних між собою трикутників. Допоможіть Михайлику знайти найбільшу кількість однакових трикутників у його фінальному рисунку.

Вхідні дані

Ціле число n (0 < n < 2 * 109).

Вихідні дані

Вивести найбільшу кількість рівних між собою трикутників.

Вхідні дані #1

2

Вихідні дані #1

4

 


 

Дану задачу пропоную розв’язувати з папером і олівцем. Це той випадок коли ми можемо намалювати декілька варіантів забави Михайлика.  Тобто спочатку намалюємо довільний трикутник і поділимо його сторони на 2 рівні частини, тобто n=2.

 

 

 

Потім намалюємо такий трикутник при n=3 і n=4:

 Підрахував кількість отриманих маленьких однакових трикутників ми запишемо відповідність вхідних і вихідних даних.  При n=2 відповідь 4, давайте запишемо так:

 

 Вхідні дані   Вихідні дані 
2 4
3 9
4 16

 

 

Подивіться уважно відповідність. Якщо бачите логіку – здавайте задачу. Якщо не бачите, то беріть цю таблицю, топайте до вчителькі математики і скажіть їй: «Я більше не буду прогулювати матема-а-а-тику.  Яка тут відповідність?». Якщо вчителька кине в вас підручником математики за п’ятий клас, ухиляйтесь, але не дивуйтесь.

 

Вхід для своїх