Подивився відомий американський науково-фантастичний психологічний серіал-трилер «Поділ» (Severance). Кіно відоме, має високий рейтинг на IMDB (8.7 з 10 при 257 тис. голосів), багато видань назвали його одним з найкращих серіалів 2022 року, на 74-й церемонії вручення премії «Еммі» серіал отримав 7 номінацій. Існує професійний україномовний переклад. В Німеччині і Франції серіал маркований як 12+, Ізраїль і Мексика визначають його як 18+. Дистриб’ютором серіалу є компанія Apple.
Щодо кіна, то питання окреме, мене зацікавила ідея. Ви приходите влаштовуватися на роботу, де є «поділ». Це означає, що ви погоджуєтесь на хірургічну операцію, де вам в голову вставляють невеличкий електронний пристрій. І все це заради того, щоб чітко розділити вашу роботу і ваше життя. На роботі ви не будете знати і пам’ятати нічого з вашого реального життя, лише робота. Коли робочий день завершений і ви вийдете з роботи, то не будете тягнути з собою робочі хвилювання, проблеми і переживання. Це буде Ваше абсолютно вільне від роботи життя. Повне розділення.
Вчительська робота має свої емоційні особливості і серйозні деформаційні ризики. Не раз читав думки вчителів про те, що робота займає море часу і сил вдома, що витягує на себе занадто велику частину звичайного життя. Цікаво, а при наявності реальної можливості, багато вчителів погодилися би на «поділ»? Відпрацював, вийшов зі школи — і вільний.

Фото звідси: https://www.imdb.com/title/tt11280740/mediaviewer/rm1255935745/?ref_=ttmi_mi_9

Сьогодні у нас практична робота на тему «Умілі та не дуже ледачі руки». Іграшку, яку ми будемо робити, я побачив у якомусь журналі ще в дитинстві. Вона, відповідно, давня, але, на мою думку, цікава. Куля може бути не лише декоративною, а й стати чудовим пакуванням для невеликого подарунку. Це також може бути невеликий шкільний проєкт з розподілом ролей і задач, кресленням, аналізом алгоритму складання, презентацією процесу або результату. Команди можуть створювати кулі різних розмірів, возитися з транспортиром та здивовано дізнатися, що циркулем можна не лише кидатися.
Нам потрібні олівець, папір і ножиці. Якщо пощастить знайти, можна скористатися циркулем і лінійкою.
Починаємо. Малюємо на папері коло. Якщо немає циркуля, можна обвести склянку, пляшку або інший підходящий предмет. Рекомендую діаметр приблизно 10 см: так і зручно збирати, і куля виходить середнього розміру. Намальоване коло ділимо на п'ять рівних частин. Тим, хто знайомий з геометрією, можна згадати, що кут між осями у цьому випадку: 360/5 = 72 градуси. Можна скористатися транспортиром. У мене при діаметрі кола 5 см відстань між точками, що ділять його, склала приблизно 29 мм. Це можна перерахувати для інших діаметрів або поділити приблизно.
Кожну сторону цього п'ятикутника ділимо навпіл. У ці точки вставляємо голку циркуля і, використовуючи діаметр, що дорівнює довжині сторони п'ятикутника, малюємо кола. У результаті отримуємо фігуру у формі п'ятилисника. Якщо циркуля немає, викручуємось якось інакше.
Кожну пелюстку підрізаємо до половини, а краще трохи більше:
Це і є потрібна нам заготовка-п'ятилисник. Таких вирізаємо 12 штук. Гарно виходить, якщо заготовки одного кольору. Ефектно вигладають кулі з цупкого паперу, коли обидві його сторони - кольорові. Якщо папір не дуже цупкий, вирізати п'ятилисники можна не по одному, а відразу кілька штук одночасно.
Далі — збірка:
Проріз пелюстки «1» заготовки «А» заводимо в проріз «1» заготовки «B». Пелюстку «2» заготовки «С» надягаємо на пелюстку «2» заготовки «A», а пелюстку «3» заготовки «С» - на пелюстку «3» заготовки «B». Тим самим ми зчепили три заготовки. Вийшла «квіточка» з трьох пелюсток. Далі беремо інші заготовки і зчіплюємо з цими трьома. Коли всі дванадцять заготовок будуть зчеплені між собою, вийде кулька.
Я тут змайстрував дослідний зразок і поклав його на сканер. Вийшло не ідеально, але ідею можна зрозуміти:
Перед тим як вплести останні п'ятилисники, можна покласти в кулю невеликий сюрприз, подарунок або цукерку. Нехай той, хто буде діставати подарунок, спробує не порвати кулю, а акуратно її розплутати )
Успіхів!
У 1970 році перестали існувати «The Beatles». Через 53 роки, 2 листопада 2023 року «The Beatles» випустив ще одну пісню — «Now And Then».
Джон Леннон, один з чотирьох музикантів гурту був застрелений в 1980 році, але його аудіозапис став основою «Now And Then». Для вирішення проблеми низької якості аудіо було використано штучний інтелект.
Джордж Гаррісон помер в 2001, але у фінальну версію останньої пісні увійшли партії ритм-гітари, що Джордж встиг записати у 1990-х.
Свої партії 83-річний Рінго Старр та 81-річний Пол Маккартні записали заново.
За перші п’ять годин після публікації на YouTube — більше як півтора мільйона прослуховувань.
The Beatles. Now And Then.
ps. На наступний день, 3 листопада вийшов кліп на цю пісню. Неймовірний кліп з 21 мільоном переглядів за перші три дні: